Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry






| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details




| Brand | Boat |
| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Model Name/Number | Airdopes 151 |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call Answer, Call End |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details




| Power Source | Battery |
| Usage/Application | Household |
| Model | MP-98 |
| Packaging Type | Box |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Battery Type | Lithium Ion |
View Complete details




| Usage/Application | Professional |
| Voltage | 230 V |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
| Brand | Nova |
| Frequency | 50 Hz |
| Model | NHC-2009 |
View Complete details




| Usage/Application | Professional |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Battery |
| Blade Type | Tweezer |
| Body Material | Fiber |
| Battery Run Time | 30 min |
View Complete details




| Model Name/Number | NS-216 |
| Brand | Nova |
| Usage/Application | Professional |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Charging Time | 480 min |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Consumption | 3 W |
View Complete details

| Usage/Application | Professional |
| Brand | Kemei |
| Color | Black |
| Voltage | 230 V |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Model | KM-329 |
View Complete details

| Brand | Kemei |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Professional |
| Color | White |
| Charging Time | 4 Hours |
| Running Time | 240 minutes |
| Model | 809 A |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Brand | Kemei |
| Type | Beard Trimmer |
| Length Settings | 2 Length Settings |
| Ideal For | Men |
| Power Source | Rechargeable |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Body Material | Metal |
| Runtime | 45 min |
| Features | Waterproof |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details

| Usage/Application | Professional |
| Charging Time | 3 Hours |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Voltage | 110 - 240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Rated Power | 5 W |
View Complete details



| Usage/Application | Professional |
| Run Time | 24 Hours |
| Color | Golden |
| Model | BZ-T99 |
| Packaging Type | Box |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Battery Run Time | 120 Minut |
This trimmer has high precision blades. Please use it gently without applying too much pressure on the skin while operating it without the comb.
Trimmer design : Convenient and easy to handle, with a lightweight design makes it as portable as it is durable. Skin-friendly rounded tips for smooth trimming.Skin-friendly rounded tips for smooth trimming.
View Complete details

| Color | Black |
| Power Source | Battery |
| Usage/Application | Household |
| Charging Time | 2 Hours |
| Model | Vintage T-9 |
| Packaging Type | Box |
| Blade Material | Stainless Steel |
View Complete details

| Usage/Application | Professional |
| Brand | Kemei |
| Voltage | 230 V |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
| Temperature Range | 160-220 degree C |
| Model | KM 328 |
| Cord Length | 1.8 meter |
View Complete details

| Usage/Application | Professional |
| Color | Golden |
| Charging Time | 2 Hours |
| Running Time | 240 minutes |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 1200 mAh |
View Complete details

| Capacity | 1 L |
| Material | Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Pink |
| Voltage | 230 V |
| Packaging Type | Box |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Professional |
| Color | Black |
| Charging Time | 2 Hours |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Voltage | 110 - 240 V |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Rated Power | 5 W |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Usage/Application | Professional |
| Power Source | Electric |
| Brand | Nova |
| Color | Pink |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details

| Scale Type | Table Top |
| Capacity | 5 kg |
| Readability | 0.1 g |
| Display Type | LCD Display |
| Application | Retail |
| Platform Size | 175 × 225 mm |
| Body Material | ABS Plastic |
| Power Source | AC Adapter |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | WH - A08 |
View Complete details