Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry






| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details






| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details






| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
View Complete details




| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
View Complete details





| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
View Complete details











| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details



| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details



| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details


| Form Factor | Neckband |
| Brand | boAt |
| Playback Time | 30 hours |
| Noise Cancellation | Environmental (ENC) |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Features | Water Resistant, Low Latency/Gaming, Touch Controls, Voice Assistant |
| Color | Black |
| Driver Size | 10 mm |
| Charging Interface | Micro USB |
| Warranty | 6 Months |
View Complete details




| Brand | Boat |
| Type | Neckband |
| Playback Time | Up to 12 Hours |
| Noise Cancellation | Active (ANC) |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Color | Grey |
| Features | Water Resistant |
| Connector Type | Type-C |
View Complete details












| Model | Stone 650 |
| Total Output Power | Up to 10 W |
| Speaker Type | Portable |
| Battery Backup | Up to 4 Hours |
| Ingress Protection | IPX4 |
| Connectivity | Bluetooth + AUX |
| Features | TWS Pairing |
| Color | Black |
| Bluetooth Version | 4.1 |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details





| Series | Wave Lite |
| Calling Feature | Bluetooth Calling |
| Display Size | 1.3 inch |
| Display Type | TFT |
| Battery Backup | 6–10 days |
| Water Resistance | IP67 |
| Sports Modes | Up to 10 |
| Health Tracking | Heart Rate, SpO2, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Strap Material | TPU |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details








| Series | Wave Lite |
| Calling Feature | Bluetooth Calling |
| Display Size | 1.3 inch |
| Display Type | LCD |
| Battery Backup | Up to 5 days |
| Water Resistance | IP68 |
| Sports Modes | 11–30 |
| Health Tracking | Heart Rate |
| Strap Material | Silicone |
View Complete details










| Type | Wired |
| Connector Type | 3.5 mm |
| With Mic | Yes |
| Cable Length | 1.2 m |
| Water Resistant | No |
| Color | Black |
| Inline Remote | 1 Button |
| Driver Size | 10 mm |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details







| Brand | Zebronics |
| Output Power | 2 W |
| Battery Backup | Up to 4 hrs |
| Speaker Type | Portable |
| Bluetooth Version | v3.0 |
| Water Resistance | Not Waterproof |
| Connectivity Options | Bluetooth |
| With Mic | Yes |
| Power Source | Battery |
| Color | Grey |
View Complete details




| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details
| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details






| Speaker Type | Soundbar With Sub |
| Output Power | Up to 40 W |
| Channel Configuration | 2.0 Channel |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Connectivity Options | USB, Bluetooth, AUX In, Optical In |
| Subwoofer Type | Wired Subwoofer |
| Power Source | AC Adapter |
| Wall Mountable | Yes |
| Remote Control | Included |
View Complete details





| Speaker Type | Soundbar With Sub |
| Output Power | Up to 40 W |
| Channel Configuration | 2.0 Channel |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Connectivity Options | AUX In, Bluetooth |
| Subwoofer Type | Wired Subwoofer |
| Power Source | AC Adapter |
| Wall Mountable | Yes |
| Remote Control | Included |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details






| Brand | Sony |
| Power Output | 10 W |
| Connectivity | USB, AUX, SD Card |
| Battery Backup | 10 Hours |
| Special Features | Water Resistant, Built-in Radio/FM, TWS Function, RGB Lights |
| Type | Party Speaker |
| Microphone | With Mic |
| Charging Interface | Type-C |
View Complete details

| Headphone Type | True Wireless |
| Microphone | Yes |
| Standby Time | 240 hours |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Brand | Syska |
| Battery Capacity | 500 mAh |
| Talk Time | 8 hours |
| Charging Time | 2 hours |
| Frequency Response | 20 to 20000 Hz |
View Complete details

| Portability Type | Mini |
| Output Power | 6–10 W |
| Battery Backup | 4–8 Hrs |
| Connectivity | BT + USB, Bluetooth, BT + AUX |
| Special Features | Mic Input, RGB Lights, Power Bank |
| Charging Port | Type C |
| Form Factor | Bar |
| Color | Blue |
View Complete details