Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry




| Brand | boAt |
| Dial Shape | Round |
| Ideal For | Men |
| Calling Function | Calling Support |
| Display Type | TFT |
| Compatible OS | Android |
| Features | Heart Rate Sensor, NFC |
| Strap Material | TPU |
| Color | Silver |
| Warranty | 6 Months |
View Complete details




| Brand | Apple |
| Dial Shape | Square |
| Strap Color | Black |
| Gender | Men |
| Category | Luxury(Premium) |
| Strap Material | Metal |
View Complete details





| Brand | Noise |
| Dial Shape | Square |
| Ideal For | Unisex |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | Water Resistant, Heart Rate Sensor, GPS, SpO2 Monitor |
| Strap Material | Silicone |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details







| Brand | boAt |
| Dial Shape | Round |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | Water Resistant, GPS, Heart Rate Sensor |
| Strap Material | TPU |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details







| Brand | Noise |
| Dial Shape | Square |
| Ideal For | Unisex |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | GPS, Heart Rate Sensor, Water Resistant |
| Strap Material | Rubber |
| Color | Black |
| Warranty | 6 Months |
View Complete details








| Brand | Fire-Boltt |
| Dial Shape | Square |
| Ideal For | Unisex |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | GPS, Heart Rate Sensor |
| Strap Material | Leather |
| Color | Black |
| Warranty | 6 Months |
View Complete details





| Calling Feature | Bluetooth Calling |
| Display Size | 1.3–1.49 inch |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Display Type | LCD |
| Battery Backup | Up to 3 days |
| Water Resistance | Not Water Resistant |
| Health Tracking | SpO2, Heart Rate, Sleep Monitor |
| Sports Modes | 11–30 |
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.2 |
View Complete details






| Brand | boAt |
| Dial Shape | Round |
| Ideal For | Unisex |
| Calling Function | Calling Support |
| Display Type | AMOLED |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | Heart Rate Sensor, GPS, Water Resistant |
| Strap Material | Silicone |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details





| Calling Feature | Call Notification Only |
| Compatible OS | Android |
| Display Size | 1.1–1.29 inch |
| Display Type | LCD |
| Battery Backup | Up to 3 days |
| Water Resistance | Not Water Resistant |
| Health Tracking | Sleep Monitor, SpO2, Heart Rate |
View Complete details














| Calling Feature | Call Notification Only |
| Display Size | 1.3–1.49 inch |
| Display Type | LCD |
| Battery Backup | Up to 3 days |
| Water Resistance | Splash Resistant |
| Health Tracking | Heart Rate, SpO2 |
| Sports Modes | Up to 10 |
| Strap Material | Silicone |
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.2 |
View Complete details






| Calling Feature | No Calling |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Display Size | 1.3–1.49 inch |
| Display Type | TFT |
| Battery Backup | Up to 3 days |
| Water Resistance | Splash Resistant |
| Health Tracking | Sleep Monitor, Heart Rate, SpO2 |
| Sports Modes | 11–30 |
| Strap Material | Rubber |
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.0 |
View Complete details










| Series | ColorFit Pro 2 |
| Calling Feature | No Calling |
| Display Size | 1.4 inch |
| Display Type | IPS |
| Battery Backup | 6–10 days |
| Water Resistance | IP67 |
| Health Tracking | SpO2 |
| Strap Material | Silicone |
View Complete details






| Series | ColorFit Pro 2 |
| Calling Feature | No Calling |
| Display Size | 1.4 inch |
| Display Type | TFT |
| Battery Backup | 6–10 days |
| Water Resistance | IP67 |
| Sports Modes | 16–30 |
| Health Tracking | SpO2 |
| Strap Material | Silicone |
View Complete details








| Brand | Noise |
| Dial Shape | Round |
| Ideal For | Unisex |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | TFT |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Features | SpO2 Monitor, GPS, Heart Rate Sensor, Water Resistant |
| Strap Material | Leather |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details







| Calling Feature | No Calling |
| Display Size | 1.4 inch |
| Display Type | IPS |
| Battery Backup | 6–10 days |
| Water Resistance | IP67 |
| Sports Modes | 16–30 |
| Health Tracking | Heart Rate, Stress Monitor, Sleep Monitor |
| Strap Material | Silicone |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details





| Series | Wave Lite |
| Calling Feature | No Calling |
| Display Size | 1.96 inch |
| Display Type | IPS |
| Battery Backup | 6–10 days |
| Water Resistance | IP68 |
| Sports Modes | 31–60 |
| Health Tracking | Temperature |
| Strap Material | TPU |
View Complete details







| Series | Wave Lite |
| Calling Feature | Bluetooth Calling |
| Display Size | 1.3 inch |
| Display Type | LCD |
| Battery Backup | Up to 5 days |
| Water Resistance | IP68 |
| Sports Modes | 11–30 |
| Health Tracking | Heart Rate, SpO2, Sleep Monitor |
| Strap Material | TPU |
View Complete details



| Brand | Hiwatch |
| Gender | Unisex |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | I7 Pro Max |
| Strap Material | Silicone |
| Dial Shape | Square |
| Size | 44 mm |
| Packaging Type | Box |
View Complete details




| Brand | Fitpro |
| Dial Shape | Square |
| Strap Color | Blue |
| Gender | Unisex |
| Category | Casual Watches |
| Usage/Application | Daily |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | X7 |
| Features | Health Monitoring, Smart Notifications, Long Battery Life |
| Dial Body Color | Black |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Pink |
| Gender | Men |
| Material | Rubber |
| Category | Casual Watches |
| Usage/Application | Personal Use |
| Display Type | Digital |
View Complete details





| Brand | Sony |
| Usage/Application | Office |
| Reading Type | Digital |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Sensor | smart watch |
| Model Name/Number | id116 samrt watch |
View Complete details

| Dial Shape | Square |
| Gender | Unisex |
| Model Name/Number | I8 Pro Max |
| Display Type | Digital |
| Size | 45 x 38 x 12.3 mm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 300 mAh |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Charge Time | 120 min |
View Complete details




| Brand | Apple |
| Dial Shape | Round |
| Strap Color | Gold |
| Gender | Women |
| Category | Casual Watches |
View Complete details
| Color | Black |
| Usage/Application | Personal Use |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | D-20 |
| Gender | Unisex |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Silicone |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Brand | Fossil |
| Dial Shape | Round |
| Display Type | LED |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Personal Use |
| Model Name/Number | Gen-8 |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Dial Type | Square |
| Brand | FitPro |
| Gender | Unisex |
| Model Name/Number | T-500 |
| Size | 44 mm |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Dial Material | Plastic |
| Charge Time | 45 Min |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Usage/Application | Personal Use |
| Display Type | Digital |
| Dial Shape | Square |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Silicone |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Dial Type | Square |
| Brand | Hiwatch |
| Gender | Unisex |
| Model Name/Number | I7 Pro Max |
| Material | Metal |
| Strap Material | Silicone |
View Complete details

| Dial Type | Round |
| Gender | Unisex |
| Display Type | LED |
| Model Name/Number | MC66 |
| Material | Metal |
| Packaging Type | Box |
| Strap Material | Silicone |
View Complete details

| Machine Type | Motor Operated |
| Max Stitch Length | 5 mm |
| Voltage | 220 V |
| Color | White |
| Sewing Speed | 800 SPM |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10 x 12 x 12 cm (D x W x H) |
View Complete details

| Form | Chargeable |
| Material | ABS Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Cyomi |
| Model | CY-101 |
| Battery Capacity | 600 mAh |
View Complete details

| Material | Aluminium |
| Usage | Photography |
| Color | Black |
| Size | 7 Feet |
| Finish | Color Coated |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Brand | Samsung |
| Dial Type | Round |
| Color | Black |
| Model Name/Number | active 2 watch |
| Gender | Men |
| Weight | 500g |
| Material | Silicone |
View Complete details

| Brand | Fire-Boltt |
| Dial Shape | Square |
| Ideal For | Unisex |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Strap Material | Silicone |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details

| Brand | Fire-Boltt |
| Dial Shape | Square |
| Ideal For | Unisex |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Calling Function | Bluetooth Calling |
| Display Type | AMOLED |
| Features | Water Resistant |
| Strap Material | Silicone |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details

| Brand | Apple |
| Dial Type | Square |
| Color | White |
| Gender | Unisex |
| Material | Silicone |
View Complete details

| Dial Shape | Rectangular |
| Strap Color | Black |
| Gender | Men |
| Category | Casual Watches |
| Display Type | Digital |
| Strap Material | Rubber |
| Dial Body Color | Silver |
View Complete details

| Dial Shape | Rectangular |
| Strap Color | Black |
| Gender | Unisex |
| Category | Casual Watches |
| Usage/Application | Daily |
| Display Type | Digital |
| Dial Body Color | Silver |
| Strap Material | Rubber |
View Complete details

| Calling Feature | Call Notification Only |
| Display Size | 1.7–1.89 inch |
| Display Type | TFT |
| Battery Backup | 4–7 days |
| Water Resistance | IP67 |
| Health Tracking | Sleep Monitor |
| Sports Modes | 11–30 |
| Strap Material | TPU |
| Bluetooth Version | Bluetooth 4.2 |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Brand | boAt |
| Dial Shape | Round |
| Ideal For | Women |
| Calling Function | Calling Support |
| Display Type | TFT |
| Compatible OS | Android |
| Features | GPS |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
We are leading supplier of Accesories all over India
View Complete details