Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry


| Brand | Generic/Unbranded |
| Playback Time | 40 Hrs |
| Noise Cancellation | Passive |
| Water Resistance | Sweat Proof |
| Driver Size | 10 mm |
| With Mic | Yes |
| Charging Port Type | USB Type-C |
| Features | Fast Charging |
| Color | Black |
View Complete details






| Type | Neckband |
| Playback Time | Up to 12 hrs |
| Noise Cancellation | ENC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details




| Type | Wired |
| Connector Type | 3.5 mm |
| With Mic | Yes |
| Cable Length | 1.2 m |
| Water Resistant | No |
| Color | Black |
| Inline Remote | 1 Button |
| Driver Size | 10 mm |
View Complete details



| Model Name/Number | Rockerz 255 Pro |
| Compatible With | Mobile |
| Color | Black |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call End, Call Answer |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Boat |
View Complete details

| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call Answer, Call End |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details

| Color | Black |
| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Model Name/Number | Rockerz 265 |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call End, Call Answer |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Boat |
View Complete details

| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Model Name/Number | Rockerz 235 |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call End, Call Answer |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Is It With Microphone | With Microphone |
| Brand | Boat |
View Complete details

| Connectivity Type | Wired |
| Compatible With | Mobile |
| Call Control | Call End, Call Reject, Call Answer |
| Color | Black |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details

| Connectivity | Wired + Wireless |
| Type | Earbud |
| Noise Cancellation | ANC |
| Connector Type | USB Type C |
| Playback Time | Up to 10 hrs |
| Usage | Laptop, Gaming, Mobile, Music, Travel, Call Center, Gym |
| Warranty | 3 Months |
| With Mic | No |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | White |
View Complete details

| Compatible With | Mobile |
View Complete details




| Type | Wired Headphone |
| Model | Rockerz 450 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details