Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry











| Color | Multicolor |
| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Model Name/Number | Airpods Pro |
| Features | Long Durable |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call Answer, Call End |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details


| Form Factor | True Wireless |
| Brand | Boat |
| Noise Cancellation | Active (ANC) |
| Total Playtime | Up to 40 Hours |
| Connector Type | Type-C |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Features | Touch Control |
| With Mic | Yes |
| Driver Size | 10 mm |
View Complete details

| Battery Type | Lithium Ion |
| Type Of Light | LED |
| Body Material | Aluminium |
| Length | 150 Feet |
| Laser Color | Green |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Weight | 200 gm |
| Laser Color | Green |
| Wavelength | 320 nm |
| Battery Type | 2 AAA Size Batteries |
| Range | 150 Feet |
| Body Material | Plastic |
View Complete details

| Body Material | Plastic |
| Number Of Bulbs | 30 |
| Type Of Light | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Packaging Type | Box |
View Complete details

| Form Factor | Wired |
| Brand | Marshall |
| Noise Cancellation | Environmental (ENC) |
| Driver Size | 12 mm |
| Total Playtime | Up to 12 Hours |
| Connector Type | 3.5 mm Jack |
| Warranty | 6 Months |
| Color | White |
| Features | Water Resistant |
| With Mic | Yes |
Up to 100 hours of total battery playtime (earbuds + charging case) claimed. Big C Mobiles+4boAt Lifestyle+4LX INDIA+4
Bluetooth version 5.3. boAt Lifestyle+2LX INDIA+2
Dual 10 mm drivers for each earbud (so potentially stronger bass/power). boAt Lifestyle+2Amazon India+2
24-bit Spatial Audio support and “BEAST mode” for low latency/gaming. LX INDIA+1
Multipoint connectivity (connect to two devices simultaneously) and in-ear detection (auto pause/play) features
View Complete details