Mumbai, Maharashtra
GST No. 27FXDPK1690H2Z9
Call 0804755094287% Response Rate
Send Enquiry

| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 24 hrs |
| Noise Cancellation | ENC |
| Low Latency Mode | Gaming Mode |
| Bluetooth Version | v5.2 |
View Complete details





| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details









| Type | Wired |
| Connector Type | 3.5 mm |
| With Mic | Yes |
| Cable Length | 1.2 m |
| Water Resistant | No |
| Color | Black |
| Inline Remote | 1 Button |
| Driver Size | 10 mm |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details









| Type | Neckband |
| Playback Time | Up to 60 hrs |
| Noise Cancellation | ENC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | IPX4 |
| Color | Black |
View Complete details










| Type | True Wireless |
| Playback Time | Up to 20 hrs |
| Noise Cancellation | ANC |
| Low Latency Mode | Beast Mode |
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Water Resistant | No |
| Color | Black |
| Charging Port | Type C |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details


| Brand | Boat |
| Noise Cancellation | Active (ANC) |
| Playback Time | Up to 12 Hours |
| Color | Black |
| Features | Water Resistant, Fast Charging, Touch Controls |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Connector Type | Micro USB |
| Warranty | 6 Months |
View Complete details







| Type | In Ear |
| Connector Type | USB Type C |
| With Mic | Yes |
| Cable Length | 1.5 m |
| Impedance | 16 Ω |
| Color | Black |
| Inline Remote | 1 Button |
| Warranty | 6 Months |
| Driver Size | 8 mm |
View Complete details






| Play Time | 5 hrs |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Form Factor | Neckband |
| Brand | Boat |
| Noise Cancellation | Active (ANC) |
| Connector Type | Type-C |
| Total Playtime | Up to 40 Hours |
| With Mic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Features | Water Resistant |
| Driver Size | 10 mm |
View Complete details

| Color | White |
| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Connectivity Type | Wired |
| Call Control | Call Answer, Call End |
| Material | Plastic |
| Cable Length | 1.5 Meter |
| Packaging Type | Packets |
| Is It With Microphone | With Microphone |
| Brand | Samsung |
| Connector Size | 3.5 mm |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Color | Black |
| Compatible With | Mobile, Tablet, Laptop |
| Connectivity Type | Wired |
| Call Control | Call Answer, Call End |
| Frequency Response | 20,000Hz |
| Cable Length | 2 meter |
| Type | In the Ear |
| Noise Reduction | 96 db |
View Complete details

| Connectivity Type | Wireless |
| Color | Black |
| Compatible With | Mobile |
| Deep Bass | Yes |
| Playback Time | 20 Hours |
| Call Control | Call Answer, Call End, Call Reject |
View Complete details

| Playback Time | 10 Hours |
| Color | Black |
| Connectivity Type | Wireless |
| Compatible With | Mobile |
| Call Control | Call Reject, Call Answer, Call End |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details

| Supported Interface | Bluetooth |
| Type | Mobile Cover |
| Color | Black |
| Compatible Device | Mobile |
| Material | Plastic |
| With Bluetooth Shutter Remote | Yes |
View Complete details

| Mic Type | Handheld |
| Wireless Type | UHF |
| Set Configuration | Single Mic |
| Receiver Type | Tabletop |
| Frequency Band | 100–180 MHz |
| Output Connector | 6.3 mm Jack |
| Range | Up To 30 m |
| Battery Type | AA Battery |
| Application | Stage |
| Brand | Ahuja |
View Complete details

| Connectivity Type | Wired |
| Compatible With | Mobile |
| Call Control | Call End, Call Reject, Call Answer |
| Color | Black |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details









| Form Factor | Neckband |
| Brand | Marshall |
| Noise Cancellation | Environmental (ENC) |
| Total Playtime | Up to 30 Hours |
| Connector Type | 3.5 mm Jack |
View Complete details

| Connectivity Type | Wireless |
| Color | White |
| Compatible With | Mobile |
| Call Control | Call Answer, Call End, Call Reject |
| Is It With Microphone | With Microphone |
View Complete details

| Color | Multicolor |
| Model Name/Number | boat 335 bt |
| Compatible With | Mobile |
| Impedance | wireless |
| Deep Bass | Yes |
| Connectivity Type | Wireless |
| Call Control | Call Answer |
View Complete details

| Brand | boAt |
| Connectivity | Wireless |
| Features | Fast Charging, Vibration Alert, Dual Pairing, Magnetic Control |
| Playback Time | 12 Hrs |
| Color | Black, Blue, White, Green, Grey, Red |
A Bluetooth neckband is a wireless earphone that connects to your phone using Bluetooth and rests around your neck.
It has a flexible band worn around the neck with two earbuds connected by wires. You put the earbuds in your ears to listen to music or take calls.
View Complete details

| Connectivity | Wireless |
| Noise Cancellation | ENC (Environmental) |
| Playback Time | 60 Hrs |
View Complete details

| Color | Black |
View Complete details




| Form Factor | True Wireless |
| Brand | Boat |
| Noise Cancellation | Active (ANC) |
| Total Playtime | Up to 40 Hours |
| Connector Type | Type-C |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Features | Touch Control |
| With Mic | Yes |
| Driver Size | 10 mm |
View Complete details

| Type | In Ear |
| With Mic | Yes |
| Connector Type | USB Type C |
| Cable Length | 1.2 m |
| Impedance | 16 Ω |
| Usage | Mobile, Laptop |
| Ear Tip Style | Canal |
| Color | Black |
| Inline Remote | 3 Button |
| Warranty | 3 Months |
View Complete details